Anasayfa

Katkıda bulunmak

Dökümanların organizasyonunda mümkün olduğunca benzer konuları tek bir sayfada tutmaya çalışıyoruz. Eğer bilgi vereceğiniz spesifik konu veya altbaşlık uzun bir döküman ise ayrı bir sayfa olarak ele alınabilir. (Örneğin Amsterdam’da mahalleler ve ev tutma rehberi, XXX vizesi ile alakalı dikkat edilmesi gereken önemli hususlar)

Bu sitede yer alan bilgiler Creative Commons 4.0 BY-NC-ND lisansına sahiptir. Kaynak gösterilerek, değiştirilmeden alıntı yapılabilir ve ticari amaçla kullanılamaz.

Bu site herhangi bir ücretli hizmet vermemekte ve kar amacı gütmemektedir. Lütfen mümkün olduğunca sadece resmi kurumların internet sitelerine bağlantı veriniz.

Mümkün olduğunca temiz bir Türkçe kullanmanızı rica ediyoruz. Bunun yanında yabancı kelime ve kavramları açıklama belirterek kullanabilirsiniz (Örneğin: Gemeente).

Teknik konular

İçerik github.com/o/yurtdisinda-calismak-wiki adresinde tutulmaktadır. Katkı sağlamak için Github üzerinde Pull request gönderebilir veya e-posta (yurtdisindacalismak@gmail.com) gönderebilirsiniz. Lütfen güncellediğiniz döküman altında yer alan katkıda bulunanlar kısmına adınızı (Örneğin: Osman Üngür veya Mehmet K. gibi) ekleyiniz ve son güncellenme tarihini düzenleyiniz.

Site içeriğinin statik HTML çıktısı için Jekyll kullanılmaktadır ve sayfa içerikleri markdown formatı ile hazırlanmaktadır. Github’da yer alan repository içeriği 5 dakikada bir şurada yer alan bash script ile sunucuya senkronize edilip degişiklik durumunda build edilerek otomatik olarak yayına alınmaktadır.

Bilgi verilebilecek konular listesi

Yasal konular ve izinler

İlk 1 ay

Barınma

Yeme içme

Ulaşım

Günlük hayat

Finansal konular

Eğitim sistemi

Nereye gidilir?

Kültürel konular

Katkıda bulunanlar: Osman Üngür,